1. třída - Slunečnice 

Paní učitelky: Eva Bartošová, Bc. Lucie Kůželová
 

Ve třídě Slunečnic se sešla spousta malých a šikovných dětí. Navštěvuje nás 15 malých princezen a 11 malých princů. Jsme nejmladší děti z naší školky, je nám od 3 do 4 let.

Naši třídu najdete v prvním patře budovy. Svačíme a obědváme ve své třídě a každý zde máme své místo se značkou, kterou si už každý pamatuje. Většina kamarádů navštěvuje mateřskou školu po celý den, proto tu má každý své místo na odpočinek. Do postýlky si bereme pyžamka z domova a své oblíbené kamarády plyšáčky, aby nám nebylo smutno.  Při odpoledním odpočinku posloucháme krásné pohádky, které nám paní učitelky rády čtou. Šatnu máme v přízemí školy, kde se denně převlékáme. Snažíme se převlékat sami. Co nám nejde, s tím nám pomáhají paní učitelky.

Naše nová třída je plná krásných hraček. V přední části je prostor se stolečky a židličkami na stolování a na praktické a výtvarné činnosti, zadní část s kobercem slouží jako hrací plocha a prostor k odpočinku. Nejraději si hrajeme v kuchyňském koutku a s vláčkodráhou.

Rádi zpíváme, posloucháme písničky, cvičíme a tancujeme, kreslíme a hrajeme si. Učíme se správnému stolování a sebeobsluze. Rádi baštíme dobroty, které nám připravují naše paní kuchařky.

Před jídlem i po jídle si vždy umyjeme ruce mýdlem v naší umývárně. Každý tam máme svůj ručníček a hřebínek. S mytím rukou nám pomáhá tato básnička: 

"To jsou prsty, to jsou dlaně,

mýdlo s vodou patří na ně.

A po mýdle dobré jídlo

a po jídle zase mýdlo."

Výzdobu třídy a šatny průběžně obměňujeme. Podílí se na ní děti i paní učitelky a většinou je zvolená tak, aby korespondovala s ročním obdobím a děti si tak připomínaly znaky ročních období a změny v přírodě.

Klademe důraz na rozvoj citového prožívání dětí, na individuální přístup a vzájemnou důvěru, na přirozený pohyb dětí a na celkový psychomotorický rozvoj dítěte. Cílem je rozvoj sociálních a citových vztahů.

 
Nyní máme plný stav třídy: 26 dětí
 

NAŠE ZNAČKY