3.třída - Čtyřlístek 

Učitelé: Mgr. Kristýna Havlíčková, Mgr. Zdeněk Švec
Školní asistentka: Jindřiška Petráčová
 
 
Ať jsi, kdo jsi, pojď si hrát, pojď si hrát,
tady tě má každý rád, každý rád.
Malý nebo velký, holka nebo kluk,
tady je to fuk. :) 
 
V letošním roce navštěvuje naši zelenou třídu Čtyřlístků spousta šikovných dětí ve věku od 4 do 6 let. Našli byste u nás 13 chlapců a 13 holčiček. Do školky se moc těšíme na p. učitelky, p. ředitele a kamarády.

Naši třídu najdete ve druhém patře hned naproti schodišti. Třída svými rozměry poskytuje dostatek místa. V přední části najdete prostor se stolečky a židličkami, kde svačíme, obědváme, malujeme, vyrábíme… Ve třídě je spousta didaktických her, se kterými si rádi hrajeme.
 
V zadní části máme hernu, která slouží nejen ke spontánním a společným aktivitám, ale také k odpočinku. Nově máme ve třídě velký domeček pro panenky, který rády využívají hlavně dívky. Velká auta, Tatru a dopravní koberec zase ocení spíše chlapci. V přední části herny se nachází odpočinkový koutek a knihovna, kde může relaxovat každý, kdo potřebuje chvíli klidu. Před spaním nám p. ředitel a p. učitelky čtou krásné pohádky. 
 
Součástí třídy je i umývárna s toaletami, které jsou přizpůsobené dětem toho věku. Každý tu má k dispozici svůj hřebínek a ručník.
 
Šatnu máme v přízemí, kde se každý den oblékáme a svlékáme s minimální pomocí rodičů a p. učitelek.
 
Výzdobu třídy a šatny průběžně obměňujeme. Většinou je zvolená tak, aby korespondovala s ročním obdobím. Děti si tak připomínají znaky ročních období a změny v přírodě. Na výzdobě se podílí děti i p. učitelky Kristýna, Jindřiška a pan ředitel. 
 
Nyní máme plný stav třídy: 26 dětí