3.třída - Čtyřlístek 

Učitelé: Bc. Iveta Kutlvašrová, Mgr. Zdeněk Švec
 

UVÍTACÍ PÍSEŇ ČTYŘLÍSTKŮ

NAŠE TŘÍDA SKVĚLÁ,

OD HRADCE SI PĚJE.

KDO NAJDE ČTYŘLÍSTEK, 

VESELE SE SMĚJE.

HAHAHA...
 
A CO SE ZASE DĚJE,
ZVONEK NAHLAS ZVONÍ.
MY VOLÁME HELE!
OBÍDEK UŽ VONÍ.
 
MŇAM...
 
A TEĎ UŽ DO POSTELE,
POSLECHNOUT SI PŘÍBĚH.
O ČERTICI STELE
A ANDĚLSKÝCH KŘÍDLECH.
 
ŠŠŠŠŠŠ...
 

Naše „zelená“ třetí třída přináší štěstí všem, kteří nás navštíví. Na naší louce totiž vyrostlo 26 šikovných čtyřlístků a z toho patnáct větších, kteří již půjdou brzy do školy. Najdete u nás 10 chlapců a 16 dívek ve věku 5-6 let. Třída Čtyřlístků se nachází v 2. patře naproti schodům.

Naše třída se dělí na tři části:

1. Jídelna – v místnosti máme čtyři obdélníkové stolečky a jeden menší, u kterých nejenom jíme vynikající jídla a učíme se správnému stolování, ale i tvoříme (modelujeme, malujeme, konstruujeme) a vzděláváme se. Výzdoba na stěnách nám připomíná, že už někteří z nás půjdou do školy. Obrázky plné písmenek, číslic, barev a tvarů zajímají ale i mladší kamarády. Na „pastelkovém“ sloupu mezi třídou a hernou mají děti umístěn systém služeb a počasí. U dveří má každé děťátko svůj šuplík se značkou, do kterého si dávají své osobní věci, výtvory, pracovní sešity či pyžámka. Součástí jídelny je také výdejní svačinový stolek, kde si mohou děti kdykoliv během dne natočit pití do svého hrnečku. Výtvarně nadané děti nadchne plná skříň výtvarného materiálu a pojízdný stolek s kreslícími potřebami. V druhé části skříně si mohou děti vyzkoušet svou paměť a jemnou motoriku pomocí nejrůznějších her a technických stavebnic. 

2. WC a umývárna – zde si procvičujeme zásady správné hygieny, sebeobsluhu a dodržujeme čistotu. Nachází se zde pět umyvadel se zrcadly, oddělené skříňky na ručníky a pět záchodů s tlačítkovým splachováním.

3. Herna – Na velkém prostoru se rozkládá modrý koberec, na kterém tancujeme, relaxujeme, cvičíme, zpíváme a samozřejmě na něm zažíváme dobrodružství během her. K dispozici máme velké množství zajímavých her a krásných hraček, které mají své místo v prostorných skříních a skříňkách. Ve třídě nám nechybí ani piáno pro doprovod našich oblíbených písniček či kuchyňka pro šikovné hospodyňky. Nově máme ve třídě velký domeček pro panenky, který rády využívají hlavně dívky. Velká auta, Tatru a dopravní koberec zase ocení spíše chlapci. V přední části herny se nachází odpočinkový koutek a knihovna, kde může relaxovat každý, kdo potřebuje chvíli klidu. V zadní části jsou umístěna lehátka a matrace pro předškolní děti, ty jsou využívány pro odpočinek po dobrém obědě. Na zdi v herně nám vyrostly dva obří čtyřlístky, které nám určují deset pravidel naší třídy. Velká okna po obou stranách místnosti umožňují pozorovat přírodu, počasí a denní světlo jimi prochází do celého prostoru po celý den.

V šatně na nástěnce si mohou rodiče prohlédnout na týdenním plánu, co všechno děti zažijí, co se naučí, a které písničky či básničky si procvičují.

Spolupráce s rodiči je pro nás velmi důležitá, a proto vedle vstupu do třídy roste veliký listnatý strom, který ve své koruně nabízí nejnovější informace (divadla, třídní schůzky, výlety, kroužky…).

 

Nyní máme plný stav třídy: 26 dětí