3.třída - Čtyřlístek

O ČERTICI  STELE

A  ANDĚLSKÝCH  KŘÍDLECH.

ŠŠŠŠŠŠ…..

Naše „zelená“ třetí třída přináší štěstí všem, kteří nás navštíví. Na naší louce totiž vyrostlo 26 šikovných čtyřlístků a z toho osm větších, kteří půjdou brzy do školy. Najdete u nás 14 chlapců a 12 dívek ve věku 4,5 – 6 let. Třída Čtyřlístků se nachází ve 2. patře naproti schodům.

Naše třída se dělí na tři části:
1. Jídelna – v místnosti máme čtyři obdélníkové stolečky a jeden menší, u kterých nejenom jíme vynikající jídla a učíme se správnému stolování, ale i tvoříme (modelujeme, malujeme, konstruujeme) a vzděláváme se. Na „zeleném“ sloupu mezi třídou a hernou mají děti umístěn systém služeb a počasí. U dveří má každé děťátko svůj šuplík se značkou, do kterého si dávají své osobní věci, výtvory, pracovní sešity či pyžamka. Součástí jídelny je také výdejní svačinový stolek, kde si mohou děti kdykoliv během dne natočit pití do svého hrnečku. Výtvarně nadané děti nadchne plná skříň výtvarného materiálu a pojízdný stolek s kreslícími potřebami.
2. WC a umývárna – zde si procvičujeme zásady správné hygieny, sebeobsluhu a dodržujeme čistotu. Nachází se zde pět umyvadel se zrcadly, oddělené skříňky na ručníky a pět záchodů s tlačítkovým splachováním.
3. Herna – Na velkém prostoru se rozkládá zelený koberec, na kterém tancujeme, relaxujeme, cvičíme, zpíváme a samozřejmě na něm zažíváme dobrodružství během her. K dispozici máme velké množství zajímavých her a krásných hraček, které mají místo v prostorných skříních. Ve třídě nám nechybí ani piáno pro doprovod našich oblíbených písniček, kuchyňka pro šikovné hospodyňky a velký domeček pro panenky, který využívají hlavně dívky. Velká auta, Hasiče a dopravní koberec zase ocení spíše chlapci. V přední části herny se nachází odpočinkový koutek, kde může relaxovat každý, kdo potřebuje chvíli klidu. V zadní části jsou umístěna lehátka a matrace pro předškolní děti, ty jsou využívány pro odpočinek po dobrém obědě. Velká okna po obou stranách místnosti umožňují pozorovat přírodu, počasí a denní světlo jimi prochází do celého prostoru po celý den.
V šatně na nástěnce si mohou rodiče prohlédnout básničky a písničky, které děti procvičují.

Spolupráce s rodiči je pro nás velmi důležitá, a proto vedle vstupu do třídy roste veliký listnatý strom, který ve své koruně nabízí nejnovější informace (divadla, třídní schůzky, výlety …).

Nyní máme plný stav třídy: 26 dětí

Mateřská škola, Hradec Králové, Třebechovická 837