Slatina - odloučené pracoviště

Od roku 2003 je součástí Mateřské školy Třebechovická i Mateřská škola Slatina. Tato škola je umístěna v okrajové části města Hradec Králové. Je zřízena ve dvoupatrové budově bývalé školy. Před školou se nachází zastávka MHD č. 5. V roce 2013 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy školy včetně nové fasády.

V Mateřské škole jsou otevřeny tři třídy s celkovým počtem 58 dětí, o které se starají čtyři kvalifikované paní učitelky a dvě provozní pracovnice. Jídlo se do školky dováží v termoportech z Mateřské školy Třebechovická.

I ve Slatině je školka vybavena tak, aby odpovídala potřebám dětí. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a interaktivní tabulí. V roce 2016 proběhla celková rekonstrukce spodní umývárny a v roce 2017 se dokončila rekonstrukce sociálního zařízení v 1. patře školy. Mateřská škola má dvě zahrady, které jsou vybaveny pískovišti a průlezkami a nově upravený dvorek s umělým povrchem. Jedna ze zahrad se nachází za nově postavenou protihlukovou stěnou. Zahrady byly v roce 2016 dovybaveny novými hracími prvky. V blízkosti MŠ se nachází dětské a všesportovní hřiště s umělým povrchem, které je pro školku k dispozici. Díky dobré poloze MŠ máme možnost jít do nedalekých lesů.

Mateřská škola nabízí tyto rozšířené činnosti:hrátky s flétnou, dramatické hry, tvoření z keramické hlíny, plavecký výcvik, školička lyžování, návštěvy solno-jodové jeskyně. Naše školka je zapojena do vzdělávacího programu AGRO CS ,,Malý zahradník" a do projektů: ,,Česko čte dětem", ,,Víčko k víčku pro Mišičku". Každoročně školka spolupracuje s KRNAPem - sběr podzimních plodů. Školka organizuje ozdravné pobyty na školách v přírodě.

Naše Mateřská škola organizuje celou řadu akcí pro rodiče a děti, které jsou stále oblíbenější. V září organizujeme loučení s létem, na podzim tvořivou dílnu s rodiči, keramickou dílnu, v době adventu návštěvu Mikuláše, anděla a čerta, vánoční posezení u stromečku s nadílkou dárků. V lednu se jezdíme učit lyžovat ke Krakonošovi do Krkonoš, nebo za dráčkem Soptíkem do Orlických hor. V únoru slavíme karneval, v dubnu pořádáme velikonoční tvoření a čarodějnický rej, oslavujeme svátek Země. V květnu připravujeme oslavu svátku maminek spojenou s vystoupením dětí a velkou oblibou je každoroční škola v přírodě spojená s ozdravným pobytem na horském vzduchu. V červnu jezdíme na výlet, oslavujeme svátek dětí a loučíme se s předškoláky. Máme možnost navštěvovat stáje a přilehlé prostory pro koně Jezdecké školy Slatina. Pořádáme den otevřených dveří. Rodiče mohou navštívit všechny akce organizované během školního roku.

Motto mateřské školy: ,,Chci-li být šťastný, musím se naučit umět štěstí rozdávat..."

Zaměstnanci školy

Vedoucí učitelka                      Jůzová Iveta

Pedagogický personál       Bc. Hojná Veronika

Kačerová Šorfová Michaela

Mgr. Koubová Patricie

Štěpánková Světla

Provozní personál                    Bidlová Petra

Vojtěchová Markéta

Odhlašování dětí

Provádí se telefonicky nebo po internetu - do 11.00 hodin na den následující. Internetová adresa obedy-slatina@seznam.cz.

Rodiče odhlašují i odpolední svačinu, pokud dítě odchází výjimečně domů po obědě (do 11.00 hodin na den následující).

Tel. ředitele školy: 725 718 926

Mateřská škola, Slatina - odloučené pracoviště

Školní 85, Slatina

500 03 Hradec Králové