Slatina - odloučené pracoviště

Od roku 2003 je součástí Mateřské školy Třebechovická i Mateřská škola Slatina. Tato škola je umístěna v okrajové části města Hradec Králové. Je zřízena ve dvoupatrové budově bývalé školy. Před školou se nachází zastávka MHD č. 5. V roce 2013 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy školy včetně nové fasády. 

V Mateřské škole jsou otevřeny tři třídy s celkovým počtem 58 dětí, o které se starají čtyři kvalifikované paní učitelky a dvě provozní pracovnice. Jídlo se do školky dováží v termoportech z Mateřské školy Třebechovická.

I ve Slatině je školka vybavena tak, aby odpovídala potřebám dětí. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a interaktivní tabulí. V roce 2016 proběhla celková rekonstrukce spodní umývárny a v roce 2017 se dokončila rekonstrukce sociálního zařízení v 1. patře školy. Mateřská škola má dvě zahrady, které jsou vybaveny pískovišti a průlezkami a nově upravený dvorek s umělým povrchem. Jedna ze zahrad se nachází za nově postavenou protihlukovou stěnou. Zahrady byly v roce 2016 dovybaveny novými hracími prvky. V blízkosti MŠ se nachází dětské a všesportovní hřiště s umělým povrchem, které je pro školku k dispozici. Díky dobré poloze MŠ máme možnost jít do nedalekých lesů.

Mateřská škola nabízí tyto rozšířené činnosti:hrátky s flétnou, dramatické hry, tvoření z keramické hlíny, plavecký výcvik, školička lyžování, návštěvy solno-jodové jeskyně. Naše školka je zapojena do vzdělávacího programu AGRO CS ,,Malý zahradník" a do projektů: ,,Česko čte dětem", ,,Víčko k víčku pro Mišičku". Každoročně školka spolupracuje s KRNAPem - sběr podzimních plodů. Školka organizuje ozdravné pobyty na školách v přírodě.

Naše Mateřská škola organizuje celou řadu akcí pro rodiče a děti, které jsou stále oblíbenější. V září organizujeme loučení s létem, na podzim tvořivou dílnu s rodiči, keramickou dílnu, v době adventu návštěvu Mikuláše, anděla a čerta, vánoční posezení u stromečku s nadílkou dárků. V lednu se jezdíme učit lyžovat ke Krakonošovi do Krkonoš, nebo za dráčkem Soptíkem do Orlických hor. V únoru slavíme karneval, v dubnu pořádáme velikonoční tvoření a čarodějnický rej, oslavujeme svátek Země. V květnu připravujeme oslavu svátku maminek spojenou s vystoupením dětí a velkou oblibou je každoroční škola v přírodě spojená s ozdravným pobytem na horském vzduchu. V červnu jezdíme na výlet, oslavujeme svátek dětí a loučíme se s předškoláky. Máme možnost navštěvovat stáje a přilehlé prostory pro koně Jezdecké školy Slatina. Pořádáme den otevřených dveří. Rodiče mohou navštívit všechny akce organizované během školního roku.

Motto mateřské školy: ,,Chci-li být šťastný, musím se naučit umět štěstí rozdávat..."

 

Zaměstnanci školy

   

Vedoucí učitelka                      Jůzová Iveta

 

Pedagogický personál       Bc. Hojná Veronika

                                        Mgr. Koubová Patricie (Kačerová Šorfová Michaela - MD)

                                                 Štěpánková Světla

Provozní personál                    Hyršová Pavlína

                                                 Bidlová Petra

 

 

Odhlašování dětí

 

 Provádí se telefonicky nebo po internetu - do 11.00 hodin na den následující. Internetová adresa obedy-slatina@seznam.cz.

 

 Rodiče odhlašují i odpolední svačinu, pokud dítě odchází výjimečně domů po obědě (do 11.00 hodin na den následující).

 

Kontakt

 

Tel. ředitele školy: 725 718 926

 

 

 Mateřská škola, Slatina - odloučené pracoviště

 Školní 85, Slatina

 500 03 Hradec Králové

 Tel.: 495 542 978 - pevná linka

         725 718 934 - mob. telefon pro přihlašování a odhlašování dětí

          ms.slatina@gmail.com

 

Školní jídelna

 Tel.: 495 541 444 - pevná linka

         725 718 933 - mob. telefon pro přihlašování a odhlašování stravy pro obě zařízení

Fotogalerie:  skolaslatina.rajce.idnes.cz