Vzděláváme se společně  

Spolupráce s rodinou

 

Deníček - společně strávené chvilky

Vážení rodiče,

 

velice nás mrzí, že se, vzhledem k okolnostem a těžké situaci dnešní doby, nemůžeme vídat s vašimi dětmi u nás ve školce v naší třídě Slunečnice. 

Těšíme se opět, až se s dětmi uvidíme a vyslechneme jejich vyprávění o tom, jak jste společně trávili svůj čas. 

 

Aby bylo vyprávění vašich dětí co nejkouzelnější, rádi bychom vás poprosili o spolupráci.

 

Vyfoťte se, prosím, se svými dětmi při vaší oblíbené společné aktivitě a vytvořte krátký deníček doplněný popisem společných chvilek. Může se jednat o jednu fotografii doplněnou příběhem na list papíru A4. Fantazii se meze nekladou, můžete vytvořit více příběhů na libovolně velký papír, doplnit kresbami dětí, obrázky, ilustracemi, ...

 

Budeme velice rádi, když si vaše společně zachycené vzpomínky budeme moci s dětmi ve školce prohlédnout, případně si je, samozřejmě s vaším souhlasem, vystavit v šatně.

 

Děkujeme vám za vaši spolupráci, za to, jakými báječnými rodiči jste a budeme se brzy těšit naviděnou.

 

Paní učitelky Káťa a Evička

                                            
 
 

Myjeme si ruce s básničkou

                                  
"I když jsme jen malé děti, umíme si ruce mýti"
 
Vážení rodiče,
 
správné mytí rukou patří pro nás všechny k základním hygienickým nácvikům. Ve školce na mytí rukou klademe velký důraz. Snažíme se, aby se děti naučily si umýt své ruce samostatně, co nejefektivněji a zároveň šetrně k mýdlu a spotřebované vodě. 
 
V umývárně na zrcadle máme pověšenou básničku, díky které se stává mytí rukou pro děti zároveň i hrou. Prostřednictvím motivační básničky a názornými obrázky si děti formou hry vytvářejí nenásilnou cestou nezbytný návyk osobní hygieny.
 
S dětmi jsme se postupně začali básničku učit, ovšem tato nelehká doba nás v tom zastavila. Děti by prozatím ze školky měly umět si při každém mytí rukou nejdříve ruce namočit a poté vodu vypnout. Nanést na ruce mýdlo a mydlit tak dlouho než budou mít ruce plné bublinek. Bublinky pak děti opláchnou pod tekoucí vodou. Na závěr si děti mírně oklepou přebytečnou vodu o vnitřek umyvadla a ruce utřou do ručníku.
 
Milí rodiče, věříme, že se vám i dětem básnička bude líbit a bude vám dělat veselou společnost při společném mytí rukou. 
 
 
Paní učitelky Káťa a Evička