Letní škola v přírodě 2017 Zvoneček – 1. den

Milé maminky a milí tatínkové.

Hlásíme se Vám z Velké Úpy, kam jsme dorazili po hodině a půl z Hradce Králové. Cesta to byla veselá a první slzičky nám uschly na tvářičkách již po odjezdu. Ve Velké Úpě nás čekal pan majitel boudy Toničky, naložil kufry a my jsme hezky 2.000 metrů šlapali pěšky. Byla to cesta z kopce a do kopce, děti se už nemohly dočkat.

Na chatě nás mile přivítala Irenka, paní majitelka a kuchařka. Vysvětlila nám, jak to tu funguje a hurá, už jsme se mohli jít ubytovat a přivlastnit si postýlky. Poté nás čekalo první kreslení do našich deníčků, které jsme si připravili už ve školce. Děti měly již spoustu zážitků jen po cestě na chatu. Některé děti viděly zajíce, jiní viděli dokonce srnku. 

Chatu obklopuje krásná, malebná příroda, jako z pohádky. Děti byly nadšené, jen jen vyběhnout ven.

Ale nejprve jsme se museli trochu posilnit, k obědu nás čekal vynikající vývar s knedlíčky a pečené kuře s bramborem. Chvíle odpočinku po obědě na pokojích (většinou to vypadalo tak, že všechny věci z kufru byly venku, mezi tím se povalovaly děti, pastelky a papíry).

Poté jsme se vydali na naši první túru okolo chaty. Mysleli jsme si, že vylezeme jen na kopec, jenže kopce nebylo konec. Ale nakonec jsme to zvládli. U chaty Jany, jsme se občerstvili bílým jogurtem a domácí borůvkovou marmeládou (děti byly krásné až za ušima :D). A z malé túry okolo chaty se stala túra na 7 kilometrů. Ale ty výhledy a panoramata nám stála za to. Opravdu to bylo okozlující.

Když jsme se blížili k boudě Toničce, měli jsme stále dost času před večeří a děti stále měly ještě dostatek sil, tak si stačily pohrát ještě na dětském hřišti a vyzkoušet si své smysly. 

K večeři jsme naplnili bříška výborným rizotem a kyselou okurkou a protože bylo stále krásné počasí, do postýlek se nám ještě vůbec nechtělo, děti si hrály na zahradě, skákaly na trampolíně, chodily na chůdách, hrály ping-pong a mohly si nakreslit další obrázky do deníčku. Poté ještě na děti čekaly krásné pohledy a vyčistit zuby, poslechnout pohádku a šup do pelíšků.

První den je za námi, děti už spokojeně oddychují v postýlkách a nechávají si zdát krásné sny.

Zdraví Vás Monča, Janička a Kristýnka

Fotogalerie z 1. dne