Letní škola v přírodě 2017 Zvoneček – 2. den

Dobrý večer maminky, tatínkové, kamarádi.

Hlášení číslo 2. Dnes jsme se vzbudili do chladného, šedivého rána. To nám však nebránilo běhat po celé chatě a budit ostatní. Velitelský čas 8:00 hlásí snídani, připravené čerstvé houstičky, každý si dle libosti může nabídnout housku s borůvkovou domácí marmeládou, se šunkou, paštikou nebo plátkovým sýrem. 

Protože počasí není příliš příznivé, zůstáváme raději u chaty a zdobíme černá trička „na zničení“. Dinosaury máme všude. Ostaní děti si hrají ve společenské místnosti uvnitř chaty se stavebnicemi, kreslí obrázky do deníčků nebo hrají společenské hry.

Po sladké zdravé svačince (vodní meloun) se přece jen vydáváme na první výlet za dinosaury. Červené fáborky nás dovedou přes louku až do lesa, kde děti objevují zuby dinosaurů. Navlékají je na šňůrky, zavazují a z dětí se stávají pralidé, stejně jako byl Človíček z pravěku, o kterém si tu celou dobu čteme pohádky. Sbíráme šišky, procvičujeme počítání a šišky následně házíme na stromy se soutěží, kdo dohodí šišky na strom nejvýše. Na cestě zpátky do chaty si děti dávají ještě soutěž ve válení sudů a už rychle utíkáme na Toničku, kde nás čeká vynikající oběd – nudličkový vývar a kuře na paprice a vrtulky.

Po obědě děti odpočívají (asi jako včera :D). Před půl druhou hodinou děti obešla jeskyní žena Klárka s informací o odchodu na odpolední výlet. Děti již čekaly venku, zase ty paní učitelky zdržovaly :D. Hurá vzůru do kopců a z kopců. Putovali jsme znovu okolo chaty Jana, kde jsme posvačili vynikající chléb a čerstvou pomazánku (upozorňuji všechny rodiče, že všechny děti pomazánku jedly!). 

Původně jsme se chtěly dostat až k Čertovu mlýnu, ale co čert nechtěl, sluníčkové počasí nám přikryly černé a šedivé mraky a my jsme raději honem vraceli zpátky na chalupu. Cestou jsme stačily ještě posbírat přírodniny v lese. 

Naštěstí jsme se stačili vrátit včas a jen co došel poslední malý turista, sputil se hrozný liják. V chatě jsme se však také nenudili. Děti si vyrobily pravé, nefalšované, přírodní medaile s obtisky pravých a nefalšovaných přírodnin. 

K večeři jsme si pochutnali na zapečených bramborách. Po večeři děti dostaly další Človíčkův úkol, vymyslet tanec, který by zastavil déšť a liják venku, abychom se zítra mohly vydat na celodenní výlet. Tance se dětem náramně povedly. Za odměnu přišel i pan pošťák s pohledy, takže světýlka v dětských očích plápolají dál. Takže už jen do sprchy, prohlédnout od klíšťat (dnes máme tři úlovky, vyhrává Pavlík se dvěma a  Kubík s jedním) a spát.

Pro dnešek se loučí Janička, Monča a Kristýnka

Fotogalerie ze 2. dne