Letní škola v přírodě 2017 Zvoneček – 3. den

Hlásíme se z hor již potřetí.

Ráno nás znovu přivítala šedivá obloha, ale to nás nezastrašilo od toho, aby jsme se vydali na plánovaný celodenní výlet. Po snídani si děti přichystaly batůžky, raději i s pláštěnkami a mohli jsme vyrazit. Dnes jsme zvolili mírnější cestu, aby děti všechno zdárně zvládly. Pěškobusem jsme po chodníku dorazili až do Pece pod Sněžkou, cestou jsme viděli spoustu zajímavých věcí.

V areálu u lanovky jsme šly kolem řeky po vyšlapané cestičce, hezky co nejblíže přírodě. Děti objevovaly nové druhy brouků, vyzkoušely si, jak je studená vody v horských potůčcích, podívaly se na kabinovou lanovku, která vozí turisty na Růžovou horu. Škoda, že jsme nedohlédli až na Sněžku. Po cestě jsme se občerstvili jablíčkem a na dětském hřišti děti dostaly namazané rohlíčky s paštikou.

Cestou od lanovky jsme si vyzkoušely interaktivní program, který vedl lesní cestou, kde si děti mohly vyzkoušet různé úkoly a hry, které procvičily ne jen jemnou motoriku, hrubou motoriku, vizuální představivost atd atd atd. Děti soutěžily vždy po pokojích, kdy vybrali jenodho zástupce, který daný úkol měll splnit. Tímto způsobem jsme se dostaly až ke kapličce, ve které byla Krakonošova zpovědnice. Některé děti již předchozí den nakreslily obrázky toho, co by si přály. I na nkterých fotografiích je vidět, jak moc si to děti přejí.

Na chatu jsme se dopravili pěškobusem s 10 kilometry v nohou a všichni se už těšily na pořádný obídek – pořádná, poctivá bramboračka, masíčko, zelí a brambovorvý knedlík. Po obědě byl vyhlášen odpolední půlhodinový klid na pokojích a poté jsme se společně s dětmi přesunuli na zahradu, kde děti znovu využívaly trampolínu, hrály ping-pong, líný tenis, běhaly a dováděly. 

Večeře dnes byla posunuta o trochu déle, díky pozdějšímu obědu, ale moc si děti pochutnali na zapečených těstovinách a čerstvé zelenině. Po večeři děti znovu čekal program venku a to – příprava tance, kterým přivoláme sluníčko a krásné počasí na další den, předvádění dopravních prostředků, domácích mazlíčků a povolání pouza pantomimou. Poté si děti ještě mohly hrát na zahradě.

Velké překvapení příjelo ještě před večeří, přijel se na nás podívat pan ředitel a dětem přivezl košík plný sladkých jahod. 

Poté šup do pyžámek, vyčistit zoubky,  převzít si pohledy, poslechnout pohádku a šupky do postýlek.

Dnes jsme naštěstí pláštěnky vůbec nepotřebovali. Déšť, sníh a kroupy nám krásně minuli, ne však Černou horu. Snad nám počasí vydrží až do pátku. A asi Vás moc nepotěší, že se děti zatím vůbec domů netěší 🙂

Krásný večer Vám přeje Kristýnka, Janička a Monča a také pan ředitel

Fotogalerie ze 3. dne