Slatina - odloučené pracoviště:

Od roku 2003 je součástí Mateřské školy Třebechovická i Mateřská škola Slatina. Tato škola je umístěna v okrajové části města Hradec Králové. Je zřízena ve dvoupatrové budově bývalé školy. Před školou se nachází zastávka MHD č. 5. V roce 2013 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy školy včetně nové fasády. 

V Mateřské škole jsou otevřeny tři třídy s celkovým počtem 58 dětí, o které se stará pět kvalifikovaných paní učitelek a dvě provozní pracovnice. Jídlo se do školky dováží v termoportech z Mateřské školy Třebechovická.

I ve Slatině je školka vybavena tak, aby odpovídala potřebám dětí. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a interaktivní tabulí. V roce 2016 proběhla celková rekonstrukce spodní umývárny a v roce 2017 se dokončila rekonstrukce sociálního zařízení v 1. patře školy. Mateřská škola má dvě zahrady, které jsou vybaveny pískovišti a průlezkami a nově upravený dvorek s umělým povrchem. Jedna ze zahrad se nachází za nově postavenou protihlukovou stěnou. Zahrady byly v roce 2016 dovybaveny novými hracími prvky. V blízkosti MŠ se nachází dětské a všesportovní hřiště s umělým povrchem, které je pro školku k dispozici. Díky dobré poloze MŠ máme možnost jít do nedalekých lesů.

Mateřská škola nabízí tyto rozšířené činnosti:  tvoření z keramické hlíny, plavecký výcvik, školička lyžování, návštěvy solno-jodové jeskyně. Naše školka je zapojena do vzdělávacího programu AGRO CS ,,Malý zahradník". Každoročně školka spolupracuje s KRNAPem - sběr podzimních plodů. Školka organizuje ozdravné pobyty na školách v přírodě.                           

Naše Mateřská škola organizuje celou řadu akcí pro rodiče a děti, které jsou stále oblíbenější. V září organizujeme loučení s létem, na podzim tvořivou dílnu s rodiči, keramickou dílnu, v době adventu návštěvu Mikuláše, anděla a čerta, vánoční posezení u stromečku s nadílkou dárků. V lednu se jezdíme učit lyžovat ke Krakonošovi do Krkonoš, nebo za dráčkem Soptíkem do Orlických hor. V únoru slavíme karneval, v dubnu pořádáme velikonoční tvoření a čarodějnický rej, oslavujeme svátek Země. V květnu připravujeme oslavu svátku maminek spojenou s vystoupením dětí a velkou oblibou je každoroční škola v přírodě spojená s ozdravným pobytem na horském vzduchu. V červnu jezdíme na výlet, oslavujeme svátek dětí a loučíme se s předškoláky. Máme možnost navštěvovat stáje a přilehlé prostory pro koně Jezdecké školy Slatina. Pořádáme den otevřených dveří. Rodiče mohou navštívit všechny akce organizované během školního roku.

Motto mateřské školy: ,,Chci-li být šťastný, musím se naučit umět štěstí rozdávat..."

 

Zaměstnanci školy

   

Vedoucí učitelka                      Jůzová Iveta

 

Pedagogický personál     Mgr. Adamcová Jarmila

                                           Bc. Hojná Veronika

                                                 Kačerová Šorfová Michaela 

                                               Štěpánková Světla 

  

Provozní personál                    Bidlová Petra

                                                 Vojtěchová Markéta

 

 

Odhlašování dětí

 

 Provádí se telefonicky nebo po internetu - do 11.00 hodin na den následující. Internetová adresa obedy-slatina@seznam.cz.

 

 Rodiče si mohou odhlásit odpolední svačinu, pokud dítě odchází domů po obědě (do 11.00 hodin na den následující).

 

Kontakt

 

Tel. ředitele školy: 725 718 926

 

 

 Mateřská škola, Slatina - odloučené pracoviště

 Školní 85, Slatina

 500 03 Hradec Králové

 Tel.: 495 542 978 - pevná linka

         725 718 934 - mob. telefon pro přihlašování a odhlašování dětí

          ms.slatina@gmail.com

 

Školní jídelna

 Tel.: 495 541 444 - pevná linka

         725 718 933 - mob. telefon pro přihlašování a odhlašování stravy pro obě zařízení

Fotogalerie:  skolaslatina.rajce.idnes.cz