Provoz školy je od 6,30 hod. do 16,30 hod.

Škola je uzavřena v době od 8,30 – 12,20 a od 13,00 do 14,30 hod. především z bezpečnostních důvodů. V případě potřeby je možné předem dohodnout převzetí dítěte i v této době.

Při nepřítomnosti dítěte v MŠ přesahujících 14 dnů má rodič povinnost dítě omluvit (tiskopis si může vytisknout z webových stránek školy nebo vyžádat ve třídě u učitelky či v ředitelně školy). Omluvenku rodič předá učitelce na třídě. Díte s povinností předškolního vzdělávání omlouvá rodič pomocí aplikace NAŠEMŠ nebo písemně na třídě. Je povinností rodiče, odhlásit si na dobu nepřítomnosti stravu!!

Rodiče mají možnost kdykoli konzultovat  s učitelkami na třídách jakékoli dotazy a připomínky, popř. problémy, vztahující se k výchovně-vzdělávacímu procesu.

Co potřebují děti do školky

• Bačkorky (uzavřená obuv, NE pantofle typu Crocs!)
  • Pyžamo podepsané či označené značkou dítěte
  • Oblečení do třídy, lehké a praktické (zástěrka, sukýnka do pasu, hrací kalhoty do pasu, legíny)
  • Oblečení na pobyt venku (počítejte s pravděpodobností častého znečištění)
  • Kvalitní boty (šněrovací boty pomáháme zavazovat, předškolní děti se již snaží samy)
  • V zimním období oblečení na sníh
  • Náhradní oblečení v šatně (punčochové kalhoty, spodní prádlo, tričko, ponožky) – pro případ nehody
  • Porcelánový hrníček s obrázkem pro pitný režim (podepsaný)
  • Pláštěnku a holínky pro deštivé počasí (deštníky jsou z bezpečnostních důvodů na vycházku zakázány!)
  • Oblečení, bačkory a obuv musí být podepsané nebo označené značkou dítěte

Prosíme, všechny věci dětem podepište!!

Co mám umět

• Při jídle sedět u stolu
  • Jíst lžící, předškolní děti ze třídy Čtyřlístek a Zvoneček i nožem a vidličkou
  • Pít ze skleničky a hrnečku
  • Používat záchod – utírat si zadeček se postupně učíme ve školce i doma
  • Upozornit včas na svoji potřebu
  • Umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku
  • Poznat si svoje oblečení  (vše musí být řádně podepsané)
  • Obouvat a zouvat bačkory i boty (boty pomáhá zavazovat paní učitelka)
  • Zvládat chůzi po schodech

Rodiče, některé dovednosti se budou děti učit postupně. Využijte klidné atmosféry během víkendu a nechte své děti oblékat, obouvat a veďte je k samostatnosti. Buďte trpěliví, důslední a vklidu nacvičujte, co je třeba. Nikdy dětem nevyhrožujte slovy „Ve školce budeš muset…“

Rady pro rodiče

• Své dítě dovedete až do třídy a osobně jej předáte učitelce.
  • Zbytečně neprodlužujte loučení.
  • Čím déle budete slibovat, že brzy přijdete, tím to bude pro dítě i pro Vás horší.
  • Se svým dítětem se rozlučte podle jeho individuálních potřeb, loučení neprodlužujte, důvěřujte paní učitelce ve třídě.
  • Pokud nás potkáte na vycházce, nikdy na své dítě nevolejte z důvodů bezpečnosti – dítě pak pláče, chce jít s Vámi, běží za Vámi.
  • Pokud dítěti slíbíte, že půjde domů po obědě tj. ve 12.20 hod., vždy svůj slib splňte, v době oběda se pokuste nevstupovat do třídy.
  • Jídelníček je pestrý a sestavován podle norem pro předškolní děti.
  • Pokud se v jídelníčku objeví jídlo, které Vaše dítě nemá rádo, i přesto o jídle mluvte s dítětem hezky, snažte se jej motivovat alespoň ochutnáním.
  • Denně sledujte nástěnku pro rodiče v šatně i na chodbě naproti hlavnímu vchodu, najdete zde, co děláme, na co si hrajeme, kam pojedeme, kdy bude MŠ uzavřena, atd.
  • Sledujte výrobky dětí na nástěnkách a chvalte Vaše dítě.
  • Máte-li nějaké pochybnosti, požadavky, obraťte se s důvěrou na Vaši paní učitelku.
  • Pokud to nebude možné vyřešit hned, učitelka po dohodě s Vámi určí termín a způsob řešení.
  • Důvěřujte Vaší paní učitelce.

Důležité povinnosti rodičů

• Přivést dítě až do třídy a sdělit učitelce potřebné informace týkající se momentálního zdravotního stavu dítěte.
  • Vždy přivádět dítě zdravé bez léků.
  • Nezatajovat důležité informace o dítěti.
  • Platby za školné a stravné provádět každý měsíc včas.
  • Odhlašovat dítě ze stravy, omlouvat nepřítomnost dítěte.
  • Vždy se domluvit na včasném vyzvedávání dítěte z MŠ pouze s pověřenými osobami.
  • Dodržovat Školní řád a Vnitřní řád školní jídelny.
  • Na výzvu ředitele se dostavit do MŠ.
  • Sledovat aktuální informace na webu školy (možno odebírat RSS feed).