Spolupráce 1. třídy s rodinou

Vzděláváme se společně

Deníček – společně strávené chvilky

Vážení rodiče,

velice nás mrzí, že se, vzhledem k okolnostem a těžké situaci dnešní doby, nemůžeme vídat s vašimi dětmi u nás ve školce v naší třídě Slunečnice.

Těšíme se opět, až se s dětmi uvidíme a vyslechneme jejich vyprávění o tom, jak jste společně trávili svůj čas.

Aby bylo vyprávění vašich dětí co nejkouzelnější, rádi bychom vás poprosili o spolupráci.

Vyfoťte se, prosím, se svými dětmi při vaší oblíbené společné aktivitě a vytvořte krátký deníček doplněný popisem společných chvilek. Může se jednat o jednu fotografii doplněnou příběhem na list papíru A4. Fantazii se meze nekladou, můžete vytvořit více příběhů na libovolně velký papír, doplnit kresbami dětí, obrázky, ilustracemi, …

Budeme velice rádi, když si vaše společně zachycené vzpomínky budeme moci s dětmi ve školce prohlédnout, případně si je, samozřejmě s vaším souhlasem, vystavit v šatně.

Děkujeme vám za vaši spolupráci, za to, jakými báječnými rodiči jste a budeme se brzy těšit naviděnou.

Paní učitelky Káťa a Evička

Myjeme si ruce s básničkou

„I když jsme jen malé děti, umíme si ruce mýti“

Vážení rodiče,

správné mytí rukou patří pro nás všechny k základním hygienickým nácvikům. Ve školce na mytí rukou klademe velký důraz. Snažíme se, aby se děti naučily si umýt své ruce samostatně, co nejefektivněji a zároveň šetrně k mýdlu a spotřebované vodě.

V umývárně na zrcadle máme pověšenou básničku, díky které se stává mytí rukou pro děti zároveň i hrou. Prostřednictvím motivační básničky a názornými obrázky si děti formou hry vytvářejí nenásilnou cestou nezbytný návyk osobní hygieny.

S dětmi jsme se postupně začali básničku učit, ovšem tato nelehká doba nás v tom zastavila. Děti by prozatím ze školky měly umět si při každém mytí rukou nejdříve ruce namočit a poté vodu vypnout. Nanést na ruce mýdlo a mydlit tak dlouho než budou mít ruce plné bublinek. Bublinky pak děti opláchnou pod tekoucí vodou. Na závěr si děti mírně oklepou přebytečnou vodu o vnitřek umyvadla a ruce utřou do ručníku.

Milí rodiče, věříme, že se vám i dětem básnička bude líbit a bude vám dělat veselou společnost při společném mytí rukou.

Paní učitelky Káťa a Evička

Básnička o mytí rukou v PDF ke stažení a vytištění