Informace k uzavření škol

Obrázek z freepik.com vytvořil pch.vector

Vážení rodiče, dle nařízení vlády se od 1.3. 2021 uzavírají mateřské školy, prozatím na 3 týdny.

Učitelky jednotlivých tříd s Vámi budou v průběhu uzavření komunikovat prostřednictvím webů škol a určených sociálních kanálů (Facebook) a zasílat materiály k zabavení dětí mladších ročníků a k povinnému vzdělávání dětí předškolních. Pokud nemáte doma možnost pracovní listy vytisknout, stačí, když se přes email spojíte se školou a materiály Vám v písemné podobě vytiskneme a domluvíte se na předání. Kontakty najdete na stránkách školy.

U předškoláků prosíme o uložení vypracovaných listů  a přinesení do MŠ (po znovuotevření). Máme povinnost prokázat, že u nás v době uzavření probíhalo povinné předškolní vzdělávání.

Rodiče i ostatních dětí, pokud budete chtít, můžete nám dát zpětnou vazbu o aktivitách, které s dětmi doma budete dělat (posílat fota, videa, nebo také přinést vypracované listy), je to jen na Vás.

Budeme se také snažit o kontakt s dětmi prostřednictvím přímých online setkáních. Na přesné podobě, která co nejméně zatíží již tak složitý provoz Vašich rodin, se v následujících dnech s kolegyněmi dohodneme.

Také Vám zašleme přístup do dvou výukových programů Barevných kamínků, ve kterých v mateřské škole pracujeme. Rozhodl jsem se koupit licenci i pro využití v rodinách. 

Stravu budou mít všechny děti v době uzavření MŠ automaticky odhlášenou. Jen prosím, abyste v pátek do 12,30 hod před pondělím, kdy se bude znovu otvírat, pokud do mateřské školy dítě nenastoupí, odhlásili na následující dny stravu na www.strava.cz  Při neodhlášení budeme účtovat vysokou sazbu.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádná potvrzení o uzavření školy.  Nepřítomnost v zaměstnání (z důvodu péče o děti) rodiče řeší prostřednictvím ošetřovného. Na webu České správy sociálního zabezpečení naleznete pro tento účel formulář.

Školné bude, po dohodě se zřizovatelem, adekvátně sníženo.

Pokud budete mít k nastalé situaci nějaké dotazy, můžete mi napsat na email mstrebechovicka@gmail.com nebo zatelefonovat  725718926.

Přeji Vám i Vašim dětem v této náročné době alespoň pěkné jarní počasí.

Mgr. Zdeněk Švec
ředitel školy