Letní škola v přírodě 2017 Čtyřlístek – 1. den

Drazí pozůstavší 🙂

slyšte náš report z krajin lesů a luk, kde člověka nepotkavše, Trautenberka a sojku hledavše.

Po odjezdu s mávaním jsme za sebou beton a asfalt zanechali a po filmové vsuvce v autobuse zdárně jsme dorazili do Velké Úpy na autobusové nádražíčko. Přeložena bagáž do vozíku, voda do lahví dobita a „Vpřed!!“ zaveleno jest k tažení na 1,5km dlouhou cestu k Boudě Tonička.

Cesta byla suchá, místy mokrá :-), společnost nám dělá spalující slunce, poletující motýli, sem tam prolétnuvší čmelák či včelka, barevné poletující hadříky nad Monte Negro (čti: paraglidisté nad černou horou :-)) a stálá přítomnost nakloněné roviny stále nekončícího stoupání. Ale i přes tyto překážky přenesl se Čtyřlístek a při spatření modrého moře v bazénu u chaty jásal a do žil se mu vlila síla dojít až k chatě :-).

Chata: doupě hojnosti a bezpečí, naplněná láskou a domovem, nás přivítala čistými a prostornými pokoji, kde hlavu budeme skládati celý týden. Rozdělení do komnat proběhlo dle představ většiny pážat, bodovací systém byl přesně nastaven, teď už jen udržet laťku, nastavenou královnou maminkou při balení v teple domovského zámku :-).

Po zaznění signálu „K útoku!!“ jsme, vyzbrojeni příbory, zasedli k hranatému stolu, vyjednávati příměří v útrobách a hlubinách jídelních talířů. Neskutečné ptačí hodování doplněné bramborovou oblohou zalité horskou květákovou polévkou byla ta nejlepší baterie pro nadcházející výpravu na nalezení komodit pro výrobu Vozembouchu. Avšak nebylo nám přáno. Díly na výrobu nebyly nalezeny. Musíme se zítra polepšit.

Výprava, která při svém putování od Boudy ušla přes několik království cca 7 km s převýšením 350m, vedena zkušenými válečníky, chrabrými rytířátky Jakubem a Jiřím, se protáhla až do podvečerního času. Zakončena jest na svazích Velké Úpy, v mořských vlnách bazénobití, zasedla družina k večernímu stolci na zrnobraní (čti. Rizoto :-))

Pážata po naplnění břichů odvedena jest byla na svá lože, po večerní hygieně, porci zeleninky a příbězích z Krakonošova, byla poštovními holuby obšťastněna o krásné psaní z domoviny a zalehnuvše k odpočinku se odebrala do svatojánských nocí, kde víly a draci svádí boje o svou hrdost, čest a slávu.

Přejeme i do krajin hranatých a nehybných krásné sny a zítra načtenou!!

Čtyřlístek 2017 – den první